Ознака: „Бич филм фестивал“

Последниве години на Балканот има извонредни филмови создадени од жени

Дина Јорданова, теоретичарка на филм Годинава на претстојниот „Бич филм фестивал“ во Охрид ќе се одржи панел-дискусија во соработка со „Криејтив Јуроп медиа деск“ од...

Второто издание на „Бич филм фестивал“ со повеќе содржини

Од вчера до 21 јули на неколку атрактивни локации, на бродот „Галеб“ и на плажата „Оревче“ на Охридско Езеро ќе се одржи второто издание...

Езерско синило наместо црвен тепих

Охрид и Оревче не се Кан и Венеција, ама со сигурност ќе прераснат во возбудливо место, како за вистинските филмофили и за гладната публика,...

Публиката на „Бич филм-фестивал“ уживаше во првата проекција на брод во...

Вториот ден од „Бич филм-фестивал” беше разновиден. За сечиј вкус по нешто. Додека на плажата Оревче една публиката го гледаше турскиот филм „Wish to...

Хрватскиот „Осмиот комесар“ го отвора првиот „Бич филм фестивал“

Интересно е што утревечер филмот „Холидеј“ посетителите ќе имаат можност да го погледнат на бродот „Галеб“, кој ќе плови на релацијата Охрид-плажа Оревче. Преостанати...

Нови европски филмови и одлична музика на „Бич филм-фестивал“

Гледање нови европски филмови под ѕвездите, шизење со одлична музика се’ до изгрејсонце и сето тоа на плажа. Ах, колку летно звучи ова, а...

Сајси МС на „Бич филм-фестивал“ и „Блендер“

Српската хипхоп и треш-дива Сајси МС ќе настапи на првото издание на „Бич филм-фестивал“, на плажата Оревче, во Охрид. Нејзиниот настап е резултат на...

Летово – прв филмски фестивал на плажа

Првото издание на фестивалот ќе се одржува во Охрид, некои од активностите ќе се одржуваат на различни локации низ градот, а главната програма ќе...