7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 20:34

Ознака: БиХ

Првите вакцини против коронавирус во БиХ ќе пристигнат до 10 февруари

Агонијата околу набавката на вакцини за коронавирус во БиХ би можела да заврши многу скоро. Првите дози на вакцини наскоро треба да стигнат до...

Русите ја вратија иконата што им ја подари Додик

Руските власти и ја предадоа на Амбасадата на Босна и Херцеговина во Москва иконата што претседавачот со претседателството на БиХ, Милорад Додик, му ја...

Како иконата чие дарување предизвика дипломатски скандал се нашла во рацете...

Ситуацијата поради која БиХ се најде во средиштето на дипломатски скандал секојдневно се усложнува. Иконата која претседавачот со претседателството на БиХ Милорад Додик му...

Лавров: Не сакаме мешање на Западот во БиХ

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров потврди дека неговата земја се спротивставува на промените во Дејтонскиот договор и каков било ангажман на меѓународната...

Се излеаја неколку реки во Херцеговина, загрозени се семејни куќи

Неколку реки во Херцеговина се излеаја од коритата поради обилните врнежи дожд што паѓаа со денови. Најсериозна е состојбата во областа Чапљина, каде се поплавени...

Дејтонскиот договор ја прекина војната, но не создаде услови за живот

25 години од спогодбата која донесе мир во БиХ Охрабрен од мировниот договор постигнат меѓу завојуваните страни со посредство на САД пред 25 години, Јусуф...

Луксузни лимузини за политичарите во БиХ

Раскош на регионалните функционери и политичари за време на пандемијата За време на пандемијата, кога илјадници луѓе останаа без основни средства за егзистенција, а истовремено...

Бакир Изетбеговиќ има коронавирус

Претседателот на Партијата за демократска акција и потпретседател на Домот на народите на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина, Бакир Изетбеговиќ, е позитивен коронавирус,...

Падна првиот снег на Бјелашница

По обилните врнежи од дожд во изминатите два дена во Босна и Херцеговина, снегот стигна на планините, поточно до врвот Бјелашница. Федералниот хидрометеоролошки институт објави...

Трицифрен број на заразени во Хрватска и во БиХ

Во последните 24 часа вои Хрватска регистриран е 151 нов случај на коронавирус, а починало едно лице, соопшти Националниот штаб на цивилна заштита. Како што...

Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 44 (https://funimationfree.com/m/eYZp/ep-44) at Funimation funimation heroes rising

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full at Crunchyroll crunchyroll++ 2020