18.6 C
Skopje
20.6.2019 - 23:04

Ознака: Бит пазар

Кој да се справи со петлите и со кокошките на Бит-пазар?

Со години пред поликлиниката на Бит-пазар секој вторник и петок се лоцира див пазар за продажба на живина. Иако несвојствено за градска средина, сепак...

Петардите се непожелна, опасна играчка во рацете на децата

Бит-пазар е преполн со продавачи на пиротехнички средства. Иако е противзаконски, тие слободно продаваат петарди и ракети, како што се продаваат и многу други...

Бит-пазар доби нов дрворед

Првпат Бит-пазар доби дрворед, а засадени се 40 нови садници од видот јасен. Здравите висококвалитетни садници ќе бидат дел од разубавувањето на овој дел...

Дивите пазарџии се преселија пред поликлиниката на Бит-пазар

Дивите продавачи на Бит-пазар зазедоа нова територија и сега секој вторник и петок организираат цел пазар пред поликлиниката на Бит-пазар. На земја, во канти...

Најголемиот зелен градски пазар на покривот ќе има паркинг

Реконструкцијата на „Бит-пазар“ веќе е почната, а со тоа и првата фаза од реализацијата на проектот на „Скопски пазар“ за реконструкција на пазарот и...

Протестите на Бит-пазар пет дена ги револтираат граѓаните

Петти ден по ред дваесетина продавачи, кои протестираат за да се вратат и да продаваат на диво по тротоарите на Бит-пазар, го блокираат сообраќајот...

Жена тешко повредена на Бит Пазар

Шеесет и тригодишна жена била тешко повредена вчера на Бит Пазар кога била удрена од мотоцикл, управуван од непознато лице, кое го напуштило местото...

Шилегов: Недозволиво е во главен град да имаме луѓе кои на...

Недозволиво е во главен град на една европска држава, во европско Скопје за кое сите се залагаме, да имаме луѓе кои на диво ќе...

Нема повеќе диви продавачи на „Бит-пазар“

Наместо картонски кутии, булеварот Крсте Мисирков ќе го красат дрвореди Нема повеќе диви продавачи на „Бит-пазар“. Нема ниту картонски кутии и остатоци од отпад, кои...

Бит-пазар осамна без дивите тезги

Бит-пазар утрово осамна без дивите продавачи. Под надзор на полицијата се уште се средуваат тротоарите кои беа запоседнати со тезги. Граѓаните се надеваат дека...