Ознака: битолчанец

Приведен битолчанец осуден на казна затвор од седум години

На улица „Караорман” во Битола, полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола денеска го лишиле од слобода М.С. (26) од Битола. Тој...

Уапсен битолчанец за доиздржување на затворска казна

Празникот 11 октомври беше последниот ден кој четириестегодишниот битолчанец В.А. го помина на слобода. Истиот ден околу 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка...

Приведен битолчанец баран со потерница за доиздржување затворска казна

Утрово во 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и Полициската станица Битола, врз основа на судска наредба, го привеле В.А.(40) од...

Битолчанец уапсен откако нападнал полицаец

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 21-годишен битолачанец, поради сомнение за сторени кривични дела „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“ и...

Битолчанец нападнал навивач и полицаец

Ѓ. Д. (21) од Битола синоќа бил приведен поради спречување и напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста. Тој пред почеток на спортски...

Новинарката Жанета Скерлев донира за училиштето во Трново

Долгогодишната новинарка и уредничка во македонската редакција на Би-би-си во Лондон, Жанета Скрелев, која има битолско потекло, обезбеди вредна донација за подрачното училиште „Д-р...

Битолчанец од Велика Британија продавал дрога

Државјанин на Велика Британија е уапсен и притворен во истражниот затвор во Битола, поради основано сомневање дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање...

Битолчанец тепан и малтретиран како во хорор филм

Вистински хорор доживеал битолчанец во населбата Аеродром во Скопје. Тој бил тепан, малтретиран, уценуван со цел од него да извлечат пари. Ова го соопшти...

Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана...

Битолчанец пронајден починат во куќа

Во куќа на улицата Стрчин во Битола вчера бил пронајден починат 49-годишниот битолчанец Т.В. Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола. По наредба...