Ознака: битолско

Во Битолско украдени над 200 тони пченица во вредност од 50.000...

Во попладневните часови на 13 август, 48-годишен битолчанец во полиција пријавил кражба на 200 до 240 тони пченица. Според пријавеното, во периодот од 25 јули...

Гранати од Првата светска војна пронајдени во двор во Битолско

Вчера во Полициското одделение Новаци, И.С.(59) од селото Далбеговци пријавил дека во дворното место пронашол стари гранати. Бил извршен увид и било констатирано дека станува...

Рачна бомба од Првата светска војна пронајдена во Битолско

Синоќа во 20 часот, пиротехничар од Подрачното одделение Битола при Дирекцијата за заштита и спасување од селото Брусник, општина Битола подигнал неексплодирана рачна бомба...