32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 20:41

Ознака: Бистра Георгиева

Сликовницата „Џиновска продавница за фантазии“ на Бистра Георгиева е достапна на...

По изданието на македонската сликовница „Џиновска продавница за фантазии“ на Бистра Георгиева од една од најпознатите европски издавачки куќи „Трамунтана“, ова детско издание ќе...

Промоција на „Џиновска продавница за фантазии“ од Бистра Георгиева

Промоција на книгата „Џиновска продавница за фантазии“ од авторката Бистра Георгиева ќе биде одржана вечерва, со почеток во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на...