21.9 C
Skopje
23.10.2019 - 18:08

Ознака: биста

Откорната бистата на херојот Панде Кајзеро во Битола

Доцна синоќа, или рано изутрина, засега непознати лица ја отстранија бистата на народниот херој Панде Кајзеро во Битола. Бистата, која е поставена на спомен...

Археолозите во Египет пронашле биста на Марко Аурелио

Археолозите пронашле биста на римскиот цар Марко Аурелио во градот Асуан, на југот на Египет, соопштија денеска египетските власти. Египетското Министерство за антиквитети соопшти дека...