Ознака: бисер

Панорама / Килимот на фрау Меркел

Љубљана - Продолжува високиот раст на дневните нови инфекции во Словенија. Во последните 24 часа се потврдени 1.393 новозаразени лица, што е бројка од...

Задоцнети награди со затемнет сјај

Имаме илјадници песни во архивите на МАНУ и наместо да им ги покажеме на светот и на соседите што не нѐ признаваат, со нив...

Панорама / Од љубов до омраза

Подгорица - Во Црна Гора, во областа помеѓу Голија и Бањан, каде што има неколку активни пожари, се трага по пет лица, објави денеска...

Панорама / Вакцинација „од Вардар до Триглав“

Атина - За македонските државјани, границите на Грција остануваат затворени уште една седмица, со оглед на тоа дека грчката влада ги продолжи до 26...

Панорама / Зелен пазар отпорен на ковид-19

Софија - Лидерот на втората политичка сила на неодамнешните парламентарни избори во Бугарија, Има таков народ, Слави Трифонов е позитивен на тестот на ковид-19,...

Бисер по бисер течно, за да ни остане вечно

Писателот за деца Васил Мукаетов неодамна бројот на своите авторски дела го зголеми со три нови книги. Станува збор за насловите: „Од згода до...

Затворено кафулето кое организираше средношколска забава

Државниот пазарен инспекторат го затвори кафулето кое организираше првосептемвриска забава со средношколци во трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром, а од истата се појавија и...

„Игри без маска“ е бисер на различности од целиот Балкан

Наша цел е јакнење на свеста и сензибилизација на граѓаните за прифаќање на лицата со хендикеп во своето непосредно и секојдневно опкружување, вели извршната...

Гостин во ресторан пронашол бисер во ручекот

Жител на Њу Џерси, додека ручал со својот пријател во ресторан за морска храна, во својот ручек пронашол бисер, јавуваат американските медиуми. Рик Антош(66) во...