Ознака: Бисер балкански

Панорама / Од попис никој не се плаши, само оние што...

Приштина - Косово го тресе невиден скандал. Како што информираат косовските медиуми, на 9 октомври од државната каса преку електронскиот систем за финансиско управување...

Панорама / Нова влада, ама и нови избори

Приштина - Премиерот на Косово, Авдулах Хоти, тврди дека нема да има Заедница на српски општини (ЗСО) со извршни овластувања, дека прашањето повеќе не...

Панорама / Нада Секулиќ: Гадафи ме викаше ќерката на Либија

Љубљана - Словенечката влада не се откажува од предлогот да ангажира војска на границата со Хрватска, а доколку помине владиниот предлог за измена на...

Панорама / Д-р Бранимир Несторовиќ: Короната им здодеа и на господ...

Атина - Грчкиот министер за одбрана, Никос Панагиотопулос, соопшти дека задолжителниот воен рок наскоро ќе биде продолжен од 9 на 12 месеци. Како што...

Панорама / Ана Брнабиќ: Одливот на мозоци може да биде позитивна...

Атина - Судиите во Апелацискиот суд во Атина ги соопштија затворските казни за осудените водачи и членови на криминалната организација Златна зора. Водачот Никос...

Панорама / Рама: Мета го одликува Мета

Подгорица - Мандатарот за црногорски премиер, Здравко Кривокапиќ, најави дека новата влада ќе се формира до 10 или 11 ноември. Според Кривокапиќ, нема многу...

Панорама / Ана Брнабиќ ќе живее во вилата на Јованка Броз

Белград - Лекот „ремдесивир“, кој се покажа ефикасен во борбата против коронавирусот, од неделава ќе биде достапен за граѓаните на Србија, пренесува „Блиц“. Тој...

Панорама / Ваша и наша илузија

Атина - Во атинскиот суд продолжува рочиштето за казните за осудените во процесот против Златна зора, откако во средата беа прогласени за виновни за...

Панорама / Корона-амнестија

Подгорица - Шефот на информативниот деск на Телевизија Црна Гора, Бојан Терзиќ, поднесе оставка од таа позиција поради незадоволство од информативната програма на телевизијата. Во...

Панорама / Свечено отворање контејнер

Тирана - Министерот за надворешни работи на Албанија, Ген Цакај, очекува во Бујановац да биде отворен првиот генерален конзулат на Албанија. Тој потсети дека...