22.8 C
Skopje
12.6.2021 - 22:18

Ознака: бионтек

Творецот на вакцината на „Фајзер“ не ги продава своите акции вредни...

Акциите на фармацевтските компании вртоглаво пораснаа откако тие влегоа во трка за откривање на успешна вакцина, по што голем број на акционери побрзаа да...

„Фајзер” и „Бионтек” бараат нивната вакцина да се користи за деца...

Фармацевтската компанија „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ побарале од Управата за храна и лекови на САД итно проширување на употребата на нивната вакцина...

„Бионтек“: Одложувањето на втората доза од вакцината ја доведува во прашање...

Германската лабораторија „Бионтек“ која е соработник во изразботката на вакцината на „Фајзер“ предупреди дека не може да гарантира максимална ефикасност на нејзината вакцина против...