-3.1 C
Skopje
25.1.2020 - 10:38

Ознака: Бин Салман

Принцот Бин Салман сакал преку новинарот Кашоги да испрати порака

ИНТЕРВЈУ СО АЛИ СУФАН, БИВШ АГЕНТ НА ФБИ Смртта на саудискиот новинар Џамал Кашоги не изненадува, бидејќи тој беше голема закана за кралското семејство и...

Принцот Бин Салман вети казни за убијците на Кашоги

Саудискиот принц Мохамед бин Салман вети дека ќе ги казни сите лица што се одговорни за убиството на новинарот Џамал Кашоги во Истанбул. Бин...