Ознака: Бил Шенкли

Кал, трева и пластика – еволуцијата на фудбалскиот терен

Со подобрувањето на терените последниве години, како да се заборавија деновите на кал до колена зиме или прашина напролет и налето, иако тоа не...

И по 60 години Бил Шенкли останува персонификација на Ливерпул

На 1 декември 1959 година легендарниот Шенкли ја презеде менаџерската функција и го прероди клубот од Мерсисајд Шкотланѓанецот Бил Шенкли знаеше добро во што се...

Клоп и Азар до 100 победи и голови во Премиер-лигата

Во Премиер-лигата Ливерпул гази сѐ пред себе и во 19-то коло го декласира Њукасл (4-0), по што се зацврсти на лидерската позиција со 51...