Ознака: бил козби

Бил Козби постигна договор со жените кои го тужеа за клевета

Американскиот комичар Бил Козби постигна судска спогодба со седум жени кои против него поднесоа тужба за клевета, откако тој ги обвини дека лажат дека...

Бил Козби се фаќа за сламка, барајќи правда

Адвокатите на Бил Козби бараат нивниот клиент да излезе од затвор, безмалку две недели по пресудата според која тој беше осуден на казна од...

Таткото на Америка во лисици

Американскиот актер Бил Козби е осуден на затворска казна во траење од три до 10 години поради сексуално злоставување. – Време е за правда. Господине...

Жртвите се соочија со Козби во пресрет на изрекувањето на казната

Бил Козби (81) ќе има последна прилика за да го изнесе својот случај пред судот во Пенсилванија, во пресрет на изрекувањето на неговата казна...

Падот на Бил Козби пред завршен чин

Бил Козби (81) се соочува со затвор при изрекувањето на казната во случајот за сексуален напад, неделава, што би можело да го означи падот...

Бил Козби прогласен за виновен за сексуален напад

Американскиот комичар Бил Козби е прогласен за виновен по три точки на обвинение за сексуален напад, од кои секоја предвидува по десет години затворска...

Детали од новото судење на Бил Козби – предавство, седативи и...

Бил Козби ѝ платил 3,38 милиони долари на жена која тврди дека тој ја дрогирал и нападнал, во рамките на нивната спогодба од 2006 година,...