Ознака: бил клинтон

Обама, Буш и Клинтон пред камера ќе се вакцинираат против коронавирус

Поранешните претседатели на САД, Барак Обама, Џорџ В. Буш и Бил Клинтон, ќе примат вакцина против коронавирус пред камера за да ја уверат јавноста...

Одложено објавувањето на изјавите на Максвел, Клинтон ги негира обвинувањата

Жалбениот суд го одобри барањето за одложување на објавувањето на материјал поврзан со исказите на Гизлејн Максвел, наводната соучесничка на Џефри Епстајн во секс-трговијата,...

Нови тајни документи откриваат дека и Бил Клинтон бил на островот...

Објавени се судски документи, кои досега беа тајни, а во кои се поврзуваат милијардерот Џефри Епстајн и поранешниот американски претседател Бил Клинтон. Илјадници страници сведочења...

Обелоденет тајниот план на Клинтон за решавање на босанското прашање

Во пресрет на претседателските избори во САД во 1995 година, Бил Клинтон ја повикал босанската влада предводена од муслиманите да направи територијални отстапки за...

Трамп не е Никсон, ниту Клинтон

По изгласаниот импичмент на претседателот Доналд Трамп во средата, тој се обрати на митинг во сојузната држава Мичиген, велејќи „патем, не се чувствувам како...

Клинтон смета дека Косово е пример за демократија и заслужува да...

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ...

Пацоли го пречека Бил Клинтон во Косово

Поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон, пристигна денеска во Приштина по повод одбележувањето на 20-годишнината од влезот на НАТО силите во Косово. Тој беше дочекан...

Клинтон бомбардирањето од НАТО ќе го одбележи во Приштина

Србија Поранешниот американски претседател Бил Клинтон и шефот на дипломатијата Медлин Олбрајт утре ќе присуствуваат на 20-годишнината од влегувањето на НАТО-трупите на Косово. Клинтон и...

Вистината за секуларната стагнација

Џозеф Стиглиц ја отфрла важноста на секуларната стагнација за американската економија, а во тој процес ја нападна мојата работа во администрациите на претседателите Бил...

Бил Клинтон ќе биде меѓу говорниците на погребот на Арета Френклин

Поранешниот претседател Бил Клинтон, кој долги години одржуваше пријателски односи со кралицата на соул музиката Арета Френклин, ќе биде меѓу говорниците на нејзиното погреб...