Ознака: Бил Гејтс

Новото „порше“ на Бил Гејтс не го импресионира Илон Маск

Бил Гејтс упати комплименти кон компанијата „Тесла“ за електрификацијата на автомобилската индустрија, но доколку очекуваше возвранти комплименти од извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск,...

Новогодишен пакет од 36 килограми и донации од тајниот Дедо Мраз,...

Корисничка на „Редит“ се изненадила кога сфатила дека нејзин „сикрет санта“, односно таен Дедо Мраз, е милијардерот Бил Гејтс. Корисничката своето искуство го раскажа во...

Бил Гејтс повторно е најбогат човек во светот

Oсновачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс во петокот го надмина директорот на „Амазон“, Џеф Безос, на списокот на најбогати луѓе во светот, за првпат по...

Бил Гејтс со семејството на одмор во Црна Гора

Американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, помина дел од летниот годишен одмор во Тиват. Гејтс, со сопругата Мелинда и нивните три деца,...

Бил Гејтс веќе не е втор најбогат човек во светот

Бил Гејтс никогаш не се наоѓал на пониско место од второто во седумгодишната историја на „Блумберговиот индекс на милијардери“. Но сега коосновачот на „Мајкрософт“...

Една грешка го чинеше Бил Гејтс 400 милијарди долари

Некогашниот шеф на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, реши да сподели за што најмногу се кае кога станува збор за управувањето на оваа компанија. А тоа...

Бил Гејтс ја призна најголемата грешка на „Мајкрософт“ која го чинела...

Поранешниот директор на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, за време на интервју со „Вилиџ Глобал“ отворено зборуваше за што најмногу се кае кога е во прашање...

Македонија се приклучува кон иницијатива за здравствена заштита покрената од фондацијата...

На предлог на министерството за здравство, Владата на денешната седница ја прифати информацијата за приклучување на држвата кон Иницијативата за перформанси на примарна здравствена...

Бил Гејтс повторно со богатство над 100 милијарди долари

Состојбата на основачот на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс надмина 100 милијарди долари. Тоа се случува првпат од 1999 година, пишува „Форбс“. – Состојбата на Бил...

Бил Гејтс ќе соработува со организаторите на Токио 2020

Милијардерот и основач на компанијата Мајкрософт, Бил Гејтс ќе соработува со организацискиот комитет на Олимписките игри во 2020 година, кои ќе се одржат во...