-2 C
Skopje
23.2.2019 - 12:40

Ознака: билјана

Ансамблот Билјана традиционално настапи на Сараиште

Ансамблот Билјана синоќа го одржа шестиот традиционален концерт на Сараиште, во Охдид. Годинава концертот беше во чест на прарано починатиот Андреј Лавроски. Како гости на концертот...