29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 14:08

Ознака: Билјана Јовановска

Царовска: Оперативниот план за вработување ја исполни целта

Имплементацијата на оперативниот план за вработување придонесе за намалување на невработеноста, која денес изнесува 17,1 проценти, истакна вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска во...