38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 17:34

Ознака: БИЛТЕН

БИЛТЕН

Пронајдени марихуана и прашкеста материја Полициски службеници од СВР Тетово, ги лишиле од слобода Г.Р.(42) од селото Мала Речица,тетовско, и Д.С.(18) од Теарце, затоа што...

БИЛТЕН

Уапсен поради поседување марихуана Полициски службеници од Единицата за недозволената трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје, го привеле триесет и...

БИЛТЕН

Пронајдена марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје, на местото Видиковец на Водно, го лишиле од слобода С.Ѓ. (37), затоа што при извршен...

БИЛТЕН

Уапсен поради поседување дрога Полициски службеници од секторот за внатрешни работи Скопје го уапсиле Д.Г. (44) од Скопје, затоа што при извршен претрес кај него...

БИЛТЕН

Лишени од слобода поради поседување марихуана и оружје На локалниот пат што ги поврзува тетовските села Требош и Палатица, полициски службеници на Секторот за внатрешни...

БИЛТЕН

Прегазен пешак во Кичево Товарно возило од марката „мерцедес“, со кичевски регистарски таблички, управувано од шеесетгодишниот Ц.С. од Кичево, удрило во шеесет и три-годишниот Д.Д.,...

БИЛТЕН

Дваесет и еден повредени во сообраќајна незгода На автопатот Куманово - граничен премин Табановце, пред клучката за Крива Паланка, се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус...

БИЛТЕН

Тројца уапсени поради марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи - Скопје, на подрачјето на Гази Баба, го уапсиле Б.И. (28), затоа што при...