Ознака: БИЛТЕН

Билтен

Контрола на улиците во Битола Полициски службеници од СВР-Битола извршиле контрола на возила и возачи за брзина, алкохол, техничка неисправност, поседување возачка дозвола. Притоа, било...

БИЛТЕН

Кај две девојки и кај еден 16-годишник е пронајдена марихуана Полициски службеници од СВР-Скопје на улицата Коста Новаковиќ го привеле В.С. (24) од Скопје, затоа...

БИЛТЕН

Пронајдена марихуана во Струшко и во Скопје По претходно добиени оперативни сознанија дека лице од Р.Албанија во атарот на селото Фериште, Струшко, во шумата има...

БИЛТЕН

Пронајдена марихуана кај повеќе лица Полициски службеници од СВР-Скопје на паркинг на Средно Водно го лишиле од слобода К.Н. (22) од Скопје, затоа што при...

БИЛТЕН

Пронајдени дрога и марихуана кај повеќе лица Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Скопје, на булеварот Илинден го уапсиле дваесет и едногодишниот М.М....

БИЛТЕН

Нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП Двајца малолетници го нарушиле јавниот ред и мир во автобус на „Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје.“...

БИЛТЕН

Пронајдени марихуана и прашкеста материја Полициски службеници од СВР Тетово, ги лишиле од слобода Г.Р.(42) од селото Мала Речица,тетовско, и Д.С.(18) од Теарце, затоа што...

БИЛТЕН

Уапсен поради поседување марихуана Полициски службеници од Единицата за недозволената трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје, го привеле триесет и...

БИЛТЕН

Пронајдена марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје, на местото Видиковец на Водно, го лишиле од слобода С.Ѓ. (37), затоа што при извршен...

БИЛТЕН

Уапсен поради поседување дрога Полициски службеници од секторот за внатрешни работи Скопје го уапсиле Д.Г. (44) од Скопје, затоа што при извршен претрес кај него...