10 C
Skopje
24.10.2020 - 13:29

Ознака: БИЛТЕН

Билтен

Пронајдени марихуана и прашкеста материја За време на забраната за движење, полициски службеници од СВР-Скопје на улицата Св. Кирил и Методиј го уапсиле Д.А. (26)...

Билтен

Уапсени две лица поради поседување марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје, во Градскиот парк го лишиле од слобода Б.С. (31) од Скопје,...

Билтен

Со автомобил излетал од пат кај Ласкарци На автопатот Мајка Тереза, на мостот над локалниот пат што го поврзува Бојане со селото Ласкарци, патничко моторно...

Билтен

Се преврте хеликоптер на МВР Хеликоптер на МВР „МИ 17“ полетал од воздухопловната полициска база на хеликоптери Брест и слетал на аеродромот „Скопје“, со пет...

Билтен

Приведен поради агресивно однесување со полицијата За време на забраната за движење, на раскрсницата од булеварот Никола Карев со улицата Лазар Личеновски, полициски службеници од...

Билтен

Каснати од улични кучиња Во Полициската станица во Кисела Вода, К.Е. (80) од Скопје пријавила дека на улицата Баница била касната од куче скитник во...

Билтен

Пронајдена марихуана За време на ограниченото движење, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи во Скопје на улицата Финска го лишиле од слобода К.М. (19)...

Билтен

Повреден мотоциклист кај Катланово На автопатот Скопје - Велес, во близината на Катланово, А.Н. (47) од Скопје, управувајќи мотоцикл „пијаџо Х10 350“, со скопски регистарски...

Билтен

Сообраќајна незгода во Аеродром На булеварот Јане Сандански се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „кимко“, со скопски регистарски ознаки, управуван од К.Р. (26) од Скопје...

Билтен

Белорусинка приведена на пасошка контрола Дваесет и двегодишна жена од Белорусија била уапсена на граничниот премин „Меѓународен аеродром - Скопје“, затоа што при пасошката контрола...