11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 20:43

Ознака: БИЛТЕН

Билтен

Тројца лишени од слобода поради поседување марихуана Тројца речиси врсници на 24, потоа на 26 и на 27-годишна возраст полицијата лишила од слобода поради тоа...

Билтен

Дрога во Градскиот парк во Скопје Градскиот парк во Скопје сѐ почесто станува локација за консумирање опојни средства. Полицијата соопшти дека синоќа во паркот биле...

Билтен

Пронајдена марихуана кај млади скопјани Полициски службеници од СВР-Скопје на булеварот Партизански одреди привеле седумнаесетгодишно лице од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него...

Билтен

Кај двајца скопјани пронајдена марихуана Полициски службеници од СВР-Скопје на улицата Благоја Стефковски ги уапсиле Е.Б. (32) и Д.Ф. (31), двајцата од Скопје, затоа што...

Билтен

Кај повеќемина пронајдена дрога Полициски службеници од СВР-Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода Н.К. (24) од Скопје, затоа што при извршен...

Билтен

Се казнуваат возачите и во карантин Во текот на споениот карантински викенд, од четвртокот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи - Скопје се санкционирани...

Билтен

Пронајдени нож и марихуана кај малолетник На улицата Гоце Делчев во Гостивар, полициски службеници уапсиле седумнаесетгодишен малолетник од Гостивар, бидејќи по извршен претрес над него...

Билтен

Тешка сообраќајка на патот Штип - Делчево Вчераутро некаде пред 6 часот се случи тешка сообраќајна несреќа на Магистралниот пат Штип - Делчево, во која...

Билтен

Пронајдена марихуана во Синѓелиќ На паркинг на улицата Методија Андонов-Ченто во Скопје, полициски службеници од СВР-Скопје го лишиле од слобода С.Т. (20) од Скопје затоа...

Билтен

Сомнение за царински прекршок На улицата Нов живот во Скопје, полициски службеници за време на забрана за движење, го лишиле од слобода Е.А. (20) од...