38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 16:03

Ознака: БИЛТЕН

Билтен

Во Скопје шестмина фатени како возат без дозволи Полицијата на подрачјето на Скопје затекнала тројца како управувале со нерегистрирани возила, а шестмина управувале возила пред...

Билтен

Во Гостивар во скопско БМВ пронајдено огнено оружје Полициски службеници од станицата во Гостивар завчеравечер ги лишиле од слобода дваесет и деветгодишниот Е.В., потоа М.К....

Билтен

Нови 64 мигранти оставени во возило во Струмица Нови 64 мигранти завчера се најдени од полицијата во товарно моторно возило марка „ивеко дејли“ со скопски...

Билтен

Гостиварец лишен од слобода за поседување марихуана Едно лице од Гостивар во саботата е лишено од слобода во Скопје, поради поседување марихуана. Станува збор за...

Билтен

Тројца лишени од слобода поради поседување марихуана Тројца речиси врсници на 24, потоа на 26 и на 27-годишна возраст полицијата лишила од слобода поради тоа...

Билтен

Дрога во Градскиот парк во Скопје Градскиот парк во Скопје сѐ почесто станува локација за консумирање опојни средства. Полицијата соопшти дека синоќа во паркот биле...

Билтен

Пронајдена марихуана кај млади скопјани Полициски службеници од СВР-Скопје на булеварот Партизански одреди привеле седумнаесетгодишно лице од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него...

Билтен

Кај двајца скопјани пронајдена марихуана Полициски службеници од СВР-Скопје на улицата Благоја Стефковски ги уапсиле Е.Б. (32) и Д.Ф. (31), двајцата од Скопје, затоа што...

Билтен

Кај повеќемина пронајдена дрога Полициски службеници од СВР-Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода Н.К. (24) од Скопје, затоа што при извршен...

Билтен

Се казнуваат возачите и во карантин Во текот на споениот карантински викенд, од четвртокот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи - Скопје се санкционирани...