Ознака: БИЛТЕН

Билтен

Приведено лице барано по централна потерница На 25.8.2021, во 19.20 часот, на булеварот Борис Трајковски во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи во...

Билтен

Се степале пред угостителски објект, а еден од нив нападнал и полицаец Завчера околу 4.30 часот, на паркинг пред угостителски објект во Куманово, од полициски...

Билтен

Пронајдени четворица мигранти во реонот на селото Лојане Полициски службеници од Полициската станица во Сопот, во реонот на селото Лојане, кај местото Воденица пронашле четири...

Билтен

Дури 154 сообраќајни прекршоци во Скопје, 46 за брзо возење Министерството за внатрешни работи во текот на завчерашниот ден (13.6.2021) продолжи со засилените акциски контроли...

Билтен

Приведен разбојник од Скопје На подрачјето на Бит-пазар, од полициски службеници од СВР-Скопје бил лишен од слобода Р.Д. (22) од Скопје бидејќи кај него биле...

Билтен

Во сообраќајна незгода тешко повредена шеесетгодишна жена Во полициската станица во Струмица било пријавено дека на улицата Маршал Тито во Струмица патничко возило „опел зафира“...

Билтен

Возило со мигранти удрило во товарно возило на МВР На магистралниот пат Струмица - Штип, кај клучката Радовиш, патничко возило „ауди ку7“, со скопски регистарски...

Билтен

Прекршочна мерка за 466 лица што не носеле маски Во текот на изминатото деноноќие, 9 и 10 август, на територијата на Македонија по однос на...

Билтен

Возило удрило во пешак во Скопје На крстосницата од булеварот Климент Охридски со улицата Кирил и Методиј во Скопје, патничко возило „фиат“, со скопски регистарски...

Билтен

Неготинец уапсен поради шверц на мигранти Во близината на раскрсница кај селото Црвени Брегови на регионалниот пат Неготино - Градско од полициски службеници од Полициската...