Ознака: билети

Билети за литургијата на папата може да се подигнат и денеска

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на Република Северна Македонија, информира дека се преостанати мал број бесплатни билети за учество на...

Три дополнителни локации за бесплатни билети за литургијата со Папата

Oд денеска до 3 мај ќе можат да се подигнат бесплатни билети на три дополнителни локации во Скопје, за светата литургија на плоштадот „Македонија“ што...

На три локации во центарот на Скопје ќе се делат бесплатни...

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциско во Скопје, ги информира граѓаните кои сакаат на 7 мај да присуствуваат на централниот настан...

Нема да поскапат билетите во ЈСП „Скопје“

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ нема да ги поскапи билетите за градски превоз, независно од порастот на цената на нафтените деривати. – Пласираните информации во одредени...

Билетите на ЈСП нема повеќе да се продаваат кај мастер-дилерите

ЈСП Скопје информира дека денеска завршил договорот помеѓу нив и фирмата-мастер дилер за продажба на нивните услуги, па затоа во наредните неколку денови корисниците...

Театарот за деца и младинци ги намалува цените на билетите

Цената на билетите за Театарот за деца и младинци се намалуваат од 200 на 150 денари. Посетителите билетите со намалена цена ќе можат да ги...

Третата фаза за билети за СП е според принципот „кликнувај побрзо“

Оваа „фаза три“ од продажбата на билетите насловена како „продажба во последната минута“ ќе трае до финалниот натпревар на СП, на 15 јули и...

Измамници нудат и 40 пати поскапи билети за СП

За натпреварот Англија - Тунис, на 18 јуни, билетите се нуделе од 500 до дури 12.000 евра, иако на официјалната интернет-страница на ФИФА тие...