Ознака: билети

Граѓаните што ќе бидат вратени со чартер-летови ќе си ги платат...

Граѓаните што ќе бидат вратени во земјата со чартер-летови, ќе имаат обврска да си ги платат авионските билети, информираат од Министерството за надворешни работи. -...

„Вембли“ е осум пати помал од интересот за билети за финалето...

УЕФА соопшти дека интересот за натпреварите на ЕП 2020 е двојно поголем од истата фаза за ЕП 2016, односно дека примила околу 28,3 милиони...

Втора лотарија за еден милион олимписки билети

Достапни се билети за речиси сите спортови. Најевтините влезници се 20 евра, половината од сите билети се по 66 евра, па и помалку, а...

Како и колку се користат билетите на ЈСП

Многу корисници на јавниот градски превоз не знаат дека, освен плаќањето на единечниот билет од 35 денари, со истите неперсонализирани картички „скопска“ преку електронскиот...

За гостинските навивачи во ЛШ најскапите билети до 70 евра

Според УЕФА, најскапите билети за гостински гледачи за меч во Лига Европа треба да бидат 45 евра Билетите за гостинските навивачи сезонава во Лигата на...

Билети за Токио 2020 – нема проблем, ако имате 60.000 долари!

Станува збор за луксузен пакет, кој вклучува присуство на церемонијата на свеченото отворање и затворање на Игрите, билети за деветдневните атлетски натпревари на најубавите...

Започна дополнителна лотарија за билети

Организаторите на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио 2020 започнаа со втората лотарија за билети по неочекувано големата локална побарувачка, која ги принуди да...

За финалето на ЕП 2020 е „потребен“ стадион со 1,9 милион...

Во првата фаза пристигнале вкупно 19,3 милиони барања за билети за ЕП 2020, а најбарани биле за финалето на „Вембли“ во Лондон, 22 пати...

Организирана група фалсификувала билети за британската железница, уапсени 18 лица

Со заедничка акција на британските и романските власти, денеска е разбиена организирана криминална група која била вклучена во измама со билети за железница. Истовремено извршени...

Најскапи билети за финалето на Евровизија досега

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно...