Ознака: билети

Почнува продажбата на преостанатите 200.000 билети за СП

ФУДБАЛ Од вторник, преку интернет-страницата на Светската фудбалска федерација (ФИФА), ќе почне продажбата на преостанатите 200.000 билети за Светското првенство (СП) во Катар, според принципот...

Останаа уште 15 мундијалски билети

ФИФА потврди дека домаќинот Катар ќе биде меѓу носителите, во првиот барабан, заедно со седумте најдоброрангирани на листата на ФИФА што ќе биде објавена...

ЕП 2022 ќе постави рекорд, има невидена побарувачка за...

Интересот за женското Европско првенство во 2022 година во Англија продолжува да расте по минатомесечното извлекување на групите, што се рефлектира со рекордниот број...

Почна продажбата на билети за туристички вселенски летови

Компанијата за вселенски туристички летови „Вирџин галактик“, во сопственост на Ричард Бренсон, соопшти дека ги пушти во продажба картите за вселенски летови по цена...

За време на зимскиот распуст нема да важат средношколските билети за...

ЈСП информира дека за време на претстојниот зимски распуст нема да важат годишните средношколски билети за бесплатно користење јавен превоз. Средношколците од прва година, од...

„Рајанер“ и „Изиџет“ ќе им ги вратат парите на патниците за...

Италијанскиот регулатор за авиосообраќај соопшти дека успеал да убеди четири нискобуџетни авиокомпании, вклучувајќи ги и ирската „Рајанер“ и британскиот „Изиџет“, да им понудат на...

Кусогледоста на „дивите патници“ во јавниот сообраќај

Сите сакаме да користиме современи автобуси што ќе бидат нови, кои нема да го загадуваат воздухот, со чија помош побрзо ќе пристигнуваме до посакуваната...

„Туркиш ерлајнс“ ги намалува за 40 отсто цените на билетите за...

Компанијата „Туркиш ерлајнс“ започна кампања за специјален попуст на цените на билетите за здравствените работници кои се бореа против пандемијата на Ковид-19, јавува агенцијата...

„Катар ервејз“ подарува 100.000 бесплатни авионски билети за медицинските работници

„Катар ервејз“ им подарува 100.000 бесплатни авионски билети на сите медицински работници ширум светот, во знак на благодарност за нивните херојски напори за време...

Сицилија ќе плати половина од цената на билетите на оние што...

Сицилија нуди на туристите да им плати половина од авионската карта и третина од трошоците за хотелско сместување ако ги посетите подоцна оваа година....