15.8 C
Skopje
17.10.2021 - 17:46

Ознака: билборди

Град Скопје ќе отстранува билборди за пешаците и велосипедистите да имаат...

Градот Скопје почнува акција за ослободување на јавниот простор во време на корона и се придружува на семејството европски и светски градови кои за...

Паднати дрвја и билборди под налетот на силниот ветер во Скопје

Невреме проследено со силен ветер и дожд вечерва ја зафати и земјава. Граѓаните од скопските населби јавуваат за паднати дрвја и за урнати билборди...

Во Битола поставени билборди за фиктивен лек против хомофобија

На три локации во Битола поставени се билборди за фиктивен лек „Хомофобиол“, кој, според авторите на делото, ја лечи и најтврдокорната хомофобија и трансфобија,...

Билборди низ Србија ќе ги насочуваат туристите кон Дојран, Охрид, Демир...

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ), во рамките на годишната програма за промоција на туристичките потенцијали на земјава и привлекување странски туристи,...

Се отстрануваат билбордите во Охрид

Во централното градско подрачје, низ улиците во Охрид, се отстрануваат билбордите, само неколку дена откако беа отстранети палмите. Според препораките на УНЕСКО билбордите треба...

Порошенко го користи ликот на Путин за свои политички цели

Претседателот на Украина, Петро Порошенко нарачал 2.104 билборди на кои е прикажан лице в лице со претседателот на Русија, Владимир Путин, со цел да...

„Расеаното момче“ на Орбан предизвика потсмев во јавноста

Владата на Виктор Орбан во Унгарија започна кампања за зголемување на семејните вредности и зголемување на наталитетот на населението. Во кампањата која преку билборди...