32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 18:20

Ознака: билатерални прашања

Белен: Билатералните прашања не треба да се внесуваат во ЕУ

Австрискиот претседател Александар ван дер Белен денеска изјави дека европската перспектива на Западен Балкан е важен приоритет на надворешната политика на неговата земја, особено...