Ознака: бикини

Туристка уапсена на Филипини поради минимaлистичко бикини

Жена е уапсена и казнета за носење оскудно бикини на плажа во рајот на Филипините, островот Боракај. Туристката од Тајван предизвикала контроверзии со тоа...

Девојки во бикини продефилираа на плоштад

  На плоштад „Македонија“ во Скопје, денес попладне се одржа парада за позитивна слика на женското тело, насловена „Горда што сум своја“. На самиот настан земаа...

Џенифер Лопез го прослави 49. роденден во бикини на Бахамите

Латино пејачката и глумица Џенифер Лопез вчера го прослави својот 49. роденден на Бахамските Острови, со своето момче и со блиски роднини и пријатели....

Новите костими за капење на Келвин Клајн

Брендовите од цел свет се подготвуваат за летната сезона и постојано ги промовираат своите нови колекции костими за капење. Еден од нив е и...