10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 11:33

Ознака: бизнисмен

Успешен глумец, режисер, продуцент, бизнисмен, филантроп…

Холивудската легенда Роберт Редфорд наполни 85 години Холивудската легенда Роберт Редфорд на 18 август наполни 85 години. Тој стана водечка холивудска sвезда пред повеќе од 50...

Бизнисменот од Малта што уби новинарка, ослободен со кауција

Јорген Фенех, истакнат бизнисмен кој беше уапсен во средата во врска со истрагата за убиството на малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција, е ослободен со...

Болт се откажа од фудбалот и од спортот, станува бизнисмен

Усаин Болт од Јамајка се откажа од својот сон да стане професионален фудбалер, велејќи дека „спортскиот живот е завршен“ за него, објавија британски медиуми....

Грчки бизнисмен киднапиран пред неговиот дом

Грчки бизнисмен рано изутринава бил киднапиран пред неговиот дом во Пиреја, јави дописничката на МИА од Атина. Како што информираа грчките медиуми, бизнисменот го киднапирале...

Убиен српски бизнисмен пред кафе бар (видео)

Познатиот српски бизнисмен, сопственикот на една од најпознатите белградски коцкарници, Владо Поповиќ, е убиен синоќа во Белград. Група маскирани насилници го пречекале пред кафулето каде...

Фото: Страшна несреќа на Истра, загина македонски бизнисмен и неговиот партнер

Бизнис партнери, од кои едниот Македонец и неговиот пријател од Загреб, загинаа во страшна сообраќајна несреќа којашто се случила викендов во центарот на Медулин,...