26.8 C
Skopje
23.7.2021 - 20:38

Ознака: бе-ем-ве

Уапсени двајца Бугари, со „бе-ем-ве“ ги скршиле рампите на „Деве Баир“

Во кривопаланечкото село Жидилово на 10 март, околу 3 часот по полноќ, полицајци од граничниот премин „Деве Баир“ ги уапсиле бугарските државјани Г.Г.Х.(51) и...

Приведено 24-годишно момче кое со „бе-ем-ве“ помина низ плоштадот во Радовиш

Полицијата го приведе момчето кое со „бе-ем-ве“ помина низ плоштадот во Радовиш и објави видео на „Тик-Ток“. Според информациите на МВР, полициски службеници денеска во 15...

Опожарено „бе-ем-ве“ во Скопје

Вчера околу 2:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Љуба Ивановиќ во Скопје било опожарено патничко возило „бе-ем-ве 118“, со скопски...

Пронајдени мигранти во возило кое удрило во полициски автомобил

Во раните утрински часови „бе-ем-ве“ со скопска регистрација удрило во полициски автомобил на патот за кумановското село Сопот. По судирот, возачот на автомобилот не застанал...