3.3 C
Skopje
10.12.2019 - 4:51

Ознака: Бејџан Илјас

Заев оствари средба со Илјас

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со претседателот на Демократската партија на Турците во Северна Македонија (ДПТМ), Бејџан Илјас, на која се зборуваше за...