-0.2 C
Skopje
16.1.2022 - 20:54

Ознака: „Беше еднаш во Холивуд“

Пит и Ди Каприо посакуваат уште една нова соработка

Најновиот филм на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“ премиерно е прикажан на Канскиот филмски фестивал. Леонардо ди Каприо, Бред Пит и Маргот Роби...

Тарантино и Финчер избраа ист глумец за улогата на Чарлс Менсон

Дејмон Херимен ќе го игра Чарлс Менсон и во филмот на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“ и во новата сезона на серијата „Ловци...