Ознака: „Бетмен“

Снимањето на „Бетмен“ прекинато по позитивниот тест на Роберт Патинсон

Снимањето на филмот „Бетмен“ повторно е прекинато откако е потврдено дека Роберт Патинсон е позитивен на тест на коронавирус. Снимањето кое почнало во Глазгов,...

Почна снимањето на новиот филм за Бетмен

По многубројните исцрпувачки подготовки, најпосле почна снимањето на новиот филм за суперхеројот Бетмен. Тоа го објави сценаристот и режисер Мет Ривс, со што и...

Колин Фарел е новиот Пингвин во „Бетмен“

Режисерот на новиот филм за Бетмен, Мет Ривс, конечно потврди дека Колин Фарел ќе го глуми ликот на Пингвин. Филмот во моментот се снима, а...

„Џокер“ – шегата што не би ја разбрале

Базиран на најпопуларниот негативец од „ДС комикс“, вечниот непријател на Бетмен, Џокер на Тод Филипс на маестрален начин успева да излезе од стандардните шеми...

Роберт Патисон прво Бетмен, па Бонд

Дени Бојл, режисерот што ги снимаше „Треинспотинг“ и „Милионер од гетото“, а потоа проба да го убие Џејмс Бонд, открива дека актерот што ќе...

Бетмен слави 30 години на филмското платно

Пред 30 години на 23 јуни 1989 година, филмот за култниот суперхерој Бетмен ја имаше својата премиера. Жанр: акција, авантура, суперхерој Режија: Тим Бартон Сценарио: Сем Хен,...

Роберт Патинсон ќе биде новиот Бетмен?

Актерот Роберт Патинсон (33) периодов е во преговори за новата улога на Бетмен, пишуваат светските медиуми. Ѕвездата од „Самрак“ е еден од главните конкуренти...

Подемот на темниот витез Трамп

Холивудската компанија „Ворнер брос“ го „забрани“ најновиот видео-клип на американскиот претседател Доналд Трамп, откако тој во него искористи музика од култниот филм „Подемот на...

Алек Болдвин му е татко на Бетмен во „Џокер“

Премиерата на филмот е најавена за 4 октомври 2019 година Актерската екипа за филмот „Џокер“ е побогата за уште едно големо име. Таткото на Бетмен...

Бетмен е омилен суперхерој кај филмските љубители

Според оценките на ИМДБ, ова се најдобрите филмови со суперхерои 1. „Бетмен: темниот витез“ (2008) Режија: Кристофер Нолан Актери: Кристијан Бејл, Хит Леџер, Арон Екхарт Кратка содржина: со...