22.6 C
Skopje
22.8.2019 - 0:53

Ознака: бесплатно

Градот Скопје бесплатно ќе ги собира остатоците од бербата по нивите

Градот Скопје воведува програма за бесплатно собирање на остатоците од бербата по нивите и засилени инспекциски контроли за несовесните земјоделци. Од градот Скопје велат...

Користењето лежалки и чадори по 17 часот ќе биде бесплатно

На плажите во Црна Гора оваа сезона ќе има повеќе ред, а новина е тоа што на туристите што ќе доаѓаат по 17 часот...

Бесплатно скијање за деца во ски-центарот Маврово

Ски-центарот Маврово денеска ги поканува сите ученици на бесплатно скијање и чист воздух додека не се вратат во училишните клупи. - Им излегуваме во пресрет...

БЕГ бесплатно приклучува уште утре

Од компанијата „БЕГ-снабдување“ информираат дека акцијата за бесплатен приклучок трае до 15 септември годинава, односно завршува утре. Од 16 до 30 септември корисниците ќе...

Сопствениците можат бесплатно да добијат чип за своето куче или маче

Агенцијата за храна и ветеринарство почнува кампања за микрочипирање миленици Сопствениците на домашни миленици, односно на кучиња и на мачки од денеска ќе можат бесплатно...

Бесплатно болничко лекување за сите од 1 јануари 2019

Од 1 јануари 2019 година бесплатно болничко лекување за сите граѓани, најави премиерот Зоран Заев на денешната седница за пратенички прашања. - Истовремено таргет што...