0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 13:04

Ознака: бесплатни тестови

Германија повторно воведува бесплатни ковид-тестови

Поради рекордните бројки на новозаразени од коронавирус во Германија, техничката влада воведува засилени мерки во борбата против пандемијата, кои вклучуваат повторно преземање на трошоците...

Словачка за еден ден тестираше еден милион луѓе – тестовите се...

Повеќе од еден милион Словаци вчера беа тестирани за коронавирус, како дел од огромната логистичка операција за тестирање на поголемиот дел од населението преку...

Новинарите ќе добијат бесплатни тестови за коронавирус

Министерството за здравство на барање на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) во наредните денови ќе организира бесплатен скрининг за новинари и медиумски работници...