17.8 C
Skopje
26.9.2021 - 23:29

Ознака: бесплатна вакцинација

Вучиќ бара бесплатна вакцинација за Македонците

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, побарал од владата на Србија да обезбеди бесплатна вакцинација за сите граѓани на Македонија. Според информациите на „Б92“, Вучиќ побарал македонските...

Израел почна со бесплатна вакцинација на странски државјани

Десетици баратели на азил и странски работници во израелскиот град Тел Авив чекаа во ред за да ја примат првата доза од вакцината против...

Наскоро масовна бесплатна вакцинација во Италија

Воведувањето регионални карантини во Италија, односно „црвени зони“ со строги анти-ковид мерки, даде резултати бидејќи епидемиолошката состојба е подобра, изјави генералниот директор на Одделот...

Почнува бесплатната вакцинација против сезонскиот грип

Бесплатната вакцинација против сезонскиот грип почнува од денеска. Од Министерството за здравство вчера информираа дека оваа сезона се набавени вкупно 28 илјади вакцини, кои...

Бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре

Министерот за здравство Венко Филипче и директорот на Здравствен дом-Скопје, Виктор Исјановски, денеска информираа дека бесплатната вакцинација против сезонски грип почнува од утре. За оваа...

Бесплатна вакцинација против грип за ризични групи

Владата на денешната 149-та седница ја усвои информацијата со акциски план за проектот „Бесплатна вакцинација против грип за ризични групи, без ограничување во однос...