39.8 C
Skopje
2.8.2021 - 15:41

Ознака: Беспилотни летала

Израел со беспилотни летала ги растура протестите на Западниот Брег

Израелските сили минатата недела користеле беспилотни летала за да ги растурат палестинските демонстрации на окупираниот Западен Брег, пренесува „Хаарец“. Употребата на дронови од пошироки размери...

Полициските дронови чекаат прекоманда

Регионалните медиуми деновиве излегоа со информации за приземјување на полициските беспилотни летала, наведувајќи дека три дрона на МВР се приземјени со одлука на поранешниот...

Специјализирани дронови ќе им помагаат на службите за спасување

Беспилотните летала ќе имаат сигнал за мобилна мрежа, ќе скенираат згради и ќе носат медицински материјали Дроновите можеби се најпознати по тоа дека можат да...