25.3 C
Skopje
17.6.2019 - 13:14

Ознака: бесмртни

Луѓето родени по 1970 година ќе можат да станат бесмртни?

Британскиот футуролог Иан Пирсон тврди дека луѓето родени по 1970 година, до 2050 ќе можат да станат бесмртни, објави „Дејли мејл“. Инженерот и иноватор...