13.8 C
Skopje
14.6.2021 - 23:42

Ознака: бескаматни кредити

Петров: Над 12.400 компании аплицирале за мерката 14.500 денари по вработен,...

Над 12.400 компании аплицирале за мерката 14.500 денари по вработен, а над 1.200 за бескаматни кредити, соопшти потпретседателот на СДСМ, Коста Петров. - За мерката...

Почнува аплицирањето за вториот пакет бескаматни кредити

Од денеска почнува аплицирањето за новата кредитна линија преку Развојната банка во висина од 8 милиони евра, која е дел од вториот пакет економски...

Како да се задржат работниците

Важно е да се задржат работниците, бидејќи имаме вложено во нивните знаења. Ако сега ги отпуштиме, кој ќе ни гарантира дека по три или...

Документите потребни за аплицирање за бескаматните кредити достапни по електронски пат

Развојна банка, Управата за јавни приходи и Централниот регистар апелираат до фирмите коишто ја прибираат документацијата потребна за аплицирање на првата линија бескаматните кредити...