1.7 C
Skopje
18.1.2020 - 17:14

Ознака: Бесир Алили

Бесир Алили и РК Вардар со парични награди од владата за...

Владата на Република Македонија донесе одлука да му додели 30 милиони денари на ракометниот клуб „Вардар“ за освоената титула Европски шампион во ракомет. Владата исто...

Европскиот шампион Бесир Алили на средба со Шилегов

Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили....

Злато за борачот Алили на ЕП за кадети

Македонскиот борач во слободен стил (категорија до 48 кг) Бесир Алили, се закити со златен медал на Европското првенство за кадети, кое се одржа...

Македонскиот борач Бесир Алили е европски шампион

Македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во категоријата слободен стил до 48 килограми, на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години. Талентираниот...

Сребро за борачот Алили на кадетското ЕП

Младиот македонски борач Бесир Алили (до 45), го освои сребрениот медал на Европското кадетско првенство (ЕП) во борење во слободен стил, што се одржува...

На кадетското ЕП во Скопје над 700 борачи

Младиот македонски борач Бесир Алили (до 45 кг) ја извојува првата победа за Македонија на Европското кадетско првенство (ЕП) во борење, во слободен стил,...