32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 19:41

Ознака: берт рејнолдс

Берт Рејнолдс оставил се на неговата внука

Актерот Берт Рејнолдс, кој неодамна почина во Флорида, го оставил својот имот на внуката, но во тестаментот прецизирал дека веќе финансиски го згрижил својот син...

Почина Берт Рејнолдс

Познатиот американски актер Берт Рејнолдс починал денеска на 82 годишна возраст. Ѕвездата на серијалот „Gunsmoke“, „Smokey and the Bandit“ и „Boogie Nights“ починал во...