15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:25

Ознака: беркшир хатавеј

„Пророкот од Омаха“ ги призна грешките – од „Епл“ до здравството

Ворен Бафет (90) јавно се извини признавајќи ги грешките кои ги направил, на годишната средба со акционерите во „Беркшир Хатавеј“ одржана вчера, пренесува „Блумберг“...