11.5 C
Skopje
25.5.2019 - 9:36

Ознака: берат

Туѓите ниви ги берат како свои

Како што одминува летото и културите достигнуваат за берба, така и крадците се фокусираат на сѐ што макотрпно одгледуваат земјоделците, и така до доцна...

Колинда Грабар-Китаровиќ стана почесна граѓанка на Берат

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ стана почесна граѓанка на албанскиот град Берат. Признанието, за кое едногласна одлука донесе Советот на општината пред два дена,на посебна...