31.8 C
Skopje
31.7.2021 - 22:43

Ознака: Берат Јакупи

Каратистите без олимписка норма за Токио

Татамите во Париз не беа среќни за седумината македонски претставници на Олимпискиот квалификациски турнир, кој претставуваше и последен филтер за оние каратисти, кои сакаа...

Смилковски и Јакупи со по четири победи во Истанбул

Столе Смилковски (до 60 кг) и Берат Јакупи (до 84 кг) се најуспешните каратисти што настапија викендов во турскиот град Истанбул, во рамките на...

Каратистите подготвени за нови европски медали

Најголеми адути за освојување медал на ЕП во Гвадалахара се актуелниот европски првак Емил Павлов, Берат Јакупи и Жарко Арсовски Македонија на 54-то Европско првенство...

Каратистите не запираат

Македонскиот каратист Берат Јакупи се закити со сребро од настапот во Премиер-лигата, што е втор медал годинава во ова престижно натпреварување, по среброто на...