4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 20:51

Ознака: бенин

Да се вратат артефактите од колонијалната ера во Бенин и во...

Националното собрание на Франција изгласа предлог-закон за враќање на 27 артефакти од колонијалната ера од француските музеи во Бенин и во Сенегал. Гласањето се...

Во Бенин загинаа двајца француски војници кои спасуваа заложници

Двајца француски војници денеска беа убиени во операција за спасување на четворица заложници во африканскиот регион Сахел, објавија француските власти. Во соопштението се вели дека...