9.8 C
Skopje
17.10.2021 - 1:58

Ознака: бензин

Се намалува цената на бензините и дизелот

Малопродажните цени на бензинот еуросупер БС-95 и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,00 денар/литар, додека малопродажната цена на бензинот...

Од полноќ бензинот поскапува, а дизелот ќе се продава по намалени...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,04...

Се зголемува цената на бензините

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ и на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат 0,5 денари/литар. Малопродажната цена на „евродизелот“ (Д-Е...

Бензините поскапуваат за половина денар

Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ од вечерва на полноќ се зголемуваат 0,50 денари за литар, а цената на „евродизелот“ се...

Ново зголемување на цената на бензините и дизелот

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е В) се зголемува за 1 денар/литар, додека малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра...

Бензините и дизелот поскапуваат

Од ноќеска на полноќ ќе поскапат бензините и дизелот, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Бензините ќе поскапат за еден, а дизелот за 0,5 денари. Новите цени...

Бензините и дизелот поскапуваат

Од ноќеска на полноќ бензините и дизелот поскапуваат за 1 и за 1,5 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95...

Поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 2 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Од таму појаснуваат дека...

Цената на бензините не се менува

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) не се менуваат, односно остануваат на исто ниво, соопшти Регулаторната...

Бензините и дизелот поскапуваат

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 1 и за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Со денешната одлука малопродажните цени на бензините...