Ознака: бензинска пумпа

Драма на бензинска пумпа во Франција, маж се заканува со бомба

Маж во Франција се заканува дека ќе активира бомба на бензинска станица кај градот Ангерс и бара разговор со претседателот Емануел Макрон. Министерот за внатрешни...

Заканувајќи се со нож ограбиле бензинска

Две лица заканувајќи се со нож, ноќеска ограбиле бензинска пумпа во во Скопје. Од МВР информираат дека ноќеска околу 3.50 часот било пријавено дека на бензинска...

Починат кумановец пронајден близу бензинска пумпа во Скопје

Р.Л. (40) од Куманово е пронајден починат вчера попладне во близина на бензинската пумпа на улицата „Кеј Димитар Влахов“ во Скопје. Како што соопшти МВР, случајот...

Оружен грабеж на бензинска пумпа во Скопје

Вработен на бензинска пумпа на улицата „Кемал Сејфула“ во Скопје пријавил дека било извршено разбојништво и оти им биле одземени чантите со дневниот промет. Полицијата...

Младо момче пронајдено мртво во близина на бензинска пумпа

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера околу 19 часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар. Од МВР...

Ограбена бензинска пумпа на влезот на Радишани

Две непознати маскирани лица рано изутрината извршиле разбојништво во бензинска пумпа на влезот на Радишани во Скопје. МВР информира дека сторителите со закана со оружје ги...

Тепачка на бензинска на булевар „Борис Трајковски“

Три лица вчера физички се пресметале при точење гориво на бензинска пумпа на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во...