Ознака: бензини

Поскапуваат бензините

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на...

Дизелот поевтини, бензините поскапеа

Со последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар,...

Поевтинуваат бензините

Цените на бензините од полноќ се намалуваат од половина до еден денар, објави Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар се намалува цената на еуросупер...

Бензините поскапеа половина денар

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се покачени за половина денар, така што цената на „еуросупер БС-95“ изнесува 67 денари за литар,...

Бензините поскапуваат за половина денар

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР...

Бензините поевтинуваат за 4,5 денари, дизелот за три денари

Цената на бензините од полноќ ќе се намали за 4,5 денари, на дизелот за три денари, а на екстра лесното гориво за 3,5 денари. –...

Бензините поевтини, а дизелот поскап за половина денар

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизел горивото се зголемува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната...

Бензините поевтинуваат за денар, дизелот за денар и половина

Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за еден денар, а дизелот за денар и половина, одлучи на денешната...

Поскапуваат бензините на полноќ

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за половина, а на дизелот и екстра лесното за еден денар. Според одлуката на Регулаторната...

Од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, од ноќеска на полноќ се зголемуваат во просек за 2,57 отсто. Малопродажната цена...