-10 C
Skopje
17.1.2019 - 8:33

Ознака: бенеш

Почина поранешната југословенска боксерска легенда Маријан Бенеш

Легендарниот боксер и поранешен југословенски репрезентативец Маријан Бенеш почина денес во Бања Лука на 67 години. Бенеш, роден во Белград за Југославија имаше 272 победи...