12.8 C
Skopje
17.10.2021 - 23:08

Ознака: бенд

„Фикшн“ пред сѐ е семејство, па бенд

Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара, придружни вокали) и Филип Андонов (гитара, придружни вокали) го сочинуваат бендот „Фикшн“. Теодор Теодосиевски (тапани) им се приклучува...

Светски познатиот „Д кјур“ на „Егзит 2019“

Еден од најголемите бендови во историјата на популарната музика ќе настапи на фестивалот „Егзит 2019“, соопштија организаторите. „Д Кјур“ идната година ќе биде апсолутен...

Нов бран музички креации со „Д мол пек“

Нов бран музички креации е во подем од новосоздадениот авторски бенд „Д мол пек“. Бендот штотуку го сними својот прв албум „Gambling Man“, кој...

Легендарната рок-група „Триангл“ повторно снима

Новите песни имаат весел призвук и наша цел е да ги расположиме луѓето во овие сиви времиња, па затоа и правецот по кој сега...

Клеш: најдобар подрумски бенд

Денес, кога живееме во иднината, која како да ја нема, вреди да погледнеме наназад во времето, кога барем сегашноста постоеше. Годината 1976 беше нулта...

Промоција на новиот албум на „Фајтинг виндмилс“

Во барот „Менада“ во Скопје вечерва со почеток во 21 часот ќе се одржи промоција на новиот албум на бендот „Фајтинг виндмилс“ насловен „An...